Spotkania międzynarodowe

TG Sokół Sokołów - Karpaty Lwów (2004)

Mecz drużyny z Sokołowa z Karpatami Lwów odbył się w ramach jubileuszu klubu na stadionie przy ulicy Polnej.

Karpaty Lwów to ekstraklasowa drużyna z Ukrainy, mająca za sobą występy m.in. w Lidze Europy i Pucharze Zdobywców Pucharów. Największym sukcesem w historii lwowskiego klubu jest wywalczony w 1969 roku Puchar ZSRR.

TG Sokół Sokołów

Karpaty Lwów

KS Sokołowianka - Tesla Stropkov (Czechosłowacja) 1969

Było to pierwsze, historyczne spotkanie drużyny z Sokołowa z zespołem spoza granic kraju. 19 lipca 1969 roku o godzinie 17 na stadionie w Sokołowie zawitała czechosłowacka drużyna Tesli. Ostatecznie drużyna Sokołowianki wygrała to spotkanie dość wysoko - 6:2.

Profil drużyny: Obecnie Tesla Stropkov występuje w rozgrywkach słowackiej 4. ligi.

Tesla Stropkov

1969

KS Sokołowianka - FK Awanharda-Skała Stryj (ZSRR) 1971

Awanharda-Skała Stryj to drużyna z którą sokołowianie mierzyli się dwukrotnie. Pierwszy mecz odbył się 25 lipca 1971 roku na stadionie w Sokołowie przy udziale licznej widowni, która przekroczyła znacznie 3 tysiące osób z miasta i okolic. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Sokołowianki 1:0. Przez dłuższy czas sokołowska drużyna prowadziła dwiema bramkami i dopiero w końcówce goście zdołali wyrównać rezultat.

Bramki SOKOŁOWIANKA: Cholewa, Nowak, FK AWANHARDA: Pietrenko, Ratychin.

Profil drużyny: Awanharda Stryj obecnie występuje pod nazwą FK Skała Stryj i jest solidną ukraińską drużyną grającą na zapleczu tamtejszej ekstraklasy.

Awanharda Stryj

FK Awanharda-Skała Stryj (ZSRR) - KS Sokołowianka 1971

Drugie spotkanie, które odbyło się już na wyjeździe, na stadionie w Stryju było formą rewanżu obu drużyn. Mecz odbył się 10 października 1971 roku, a zakończyło się wygraną polskiej drużyny 2:1.

zdj. Drużyna Sokołowianki na stadionie w Stryju.

Profil drużyny: Awanharda Stryj obecnie występuje pod nazwą FK Skała Stryj i jest solidną ukraińską drużyną grającą na zapleczu tamtejszej ekstraklasy.

Awanharda Stryj

FK Spartak Stryj (ZSRR) - KS  Sokołowianka 1971

Mecz ze spartakiem był drugim z zaplanowanych "ukraińskich" meczów towarzyskich Sokołowianki. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Sokołowa 2:1.

Spartak Stryj

KS Sokołowianka - Družstevník Kurima (Czechosłowacja) 1972

Mecz z drużyną z Kurimy (obecnie Słowacja) odbył się 16 lipca 1972 roku na stadionie w Sokołowie i wygrała go Sokołowianka po dwóch golach Kazimierza Cholewy i Władysława Frącza oraz jednym Bieńka. Honorową bramkę dla gości z Czechosłowacji zdobył Bednar.

zdj. Drużyna Družstevníka na stadionie w Sokołowie.

Profil drużyny: W tej chwili drużyna z Kurimy nosi nazwę OFK i rozgrywa swoje mecze w niższych klasach rozgrywkowych na Słowacji.

Družstevník Kurima

1972