czwartek

Aktualności

Komplet punktów z Hermanem!

• autor: ryan, 2013-04-14 18:36

Piłkarze z Sokołowa odnieśli nieoczekiwane, lecz zdecydowane i zasłużone zwycięstwo z drużyną z Hermanowej. Drużyna Hermana, znacznie wzmocniona przed startem rundy wiosennej kilkoma wartościowymi zawodnikami uległa ostatecznie Sokołowi 0:2 (0:0). W innym meczu "na szczycie" Piast Nowa Wieś wygrał z Bratkiem Bratkowice 2:1 (0:1). Dzięki temu TG Sokół umocnił się na pozycji lidera Klasy A.

Mecz Sokoła odbył się na stadionie w Tyczynie (Herman rozgrywa tam swoje mecze domowe), a pierwsza połowa była obfita w sytuacje strzeleckie dla piłkarzy Sokoła, jednak końcowo do przerwy widniał bezbramkowy remis. Dobra gra TG Sokoła w drugiej połowie zaowocowała w 62 minucie bramką Michała Marszała, a lekko ponad dziesięć minut później (w 73 minucie) wynik podwyższył Karol Nowak. Jak się okazało rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Było to już drugie zwycięstwo nad drużyną Hermana w tym sezonie (poprzednio 1:0 w Sokołowie), lecz w dalszym ciągu zespół z Hermanowej pozostanie jednym z głównych kandydatów do awansu. Start rundy naszej drużyny można uznać za bardzo udany i jest to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Następnym rywalem TG Sokoła będzie Iskra ze Zgłobnia (21.04, 14:00, mecz wyjazdowy).

Herman Hermanowa - TG Sokół 0:2 (0:0)
Bramki dla TGS: M.Marszał (62'), K.Nowak (73')

Skład TG Sokół: K.Dec - Ł.Kolano, R.Siłakowski, Ł.Dec, D.Węglowski, P.Darocha (70' Kacper Nowak), K.Kozak, D.Kozak (82' P.Dec), Ł.Nizioł (78' Ł.Kościółek), M.Marszał (85' D.Szuberla), Karol Nowak (88' M.Darocha).

Bramka Karola Nowaka w meczu z Hermanem to jego dwudzieste trafienie w sezonie. W związku z czym pozostaje liderem klasyfikacji strzelców. TG Sokół w tej chwili posiada najlepszy bilans zdobytych i straconych bramek: strzelił ich do tej pory najwięcej (42), a stracił do tej pory zaledwie 13.

Ostatnia kolejka to pokaz nieskuteczności gospodarzy. Wygrały swoje mecze domowe zaledwie dwa zespoły (Piast uratował swoje zwycięstwo po wyniku 0:1 w pierwszej połowie).  Wygrała także Victoria z Bud Głogowskich. Najbardziej okazałe zwycięstwo odniósł zespół z Niebylca, wygrywając z zamykającymi tabelę piłkarzami z Grodziska aż 5:0 na ich terenie.