Mecz o wielu twarzach i pokaz strzelecki Karola Nowaka!

• autor: ryan, 2013-04-28 19:59

Mimo niezbyt ładnej pogody na trybunach stadionu w Sokołowie zasiadło około dwustu widzów. Kibice Sokoła obejrzeli wiele bramek swojej drużyny, chociaż nie brakowało też nerwowych momentów. Najważniejsze jednak są kolejne trzy punkty, dzięki czemu TG Sokół przewodzi wciąż z ośmiopunktową przewagą nad Bratkiem ligowej tabeli. Skutecznością zaimponował Karol Nowak, który był autorem wszystkich czteru bramek naszej drużyny, a Sokół mógł strzelić ich jeszcze więcej!

Początek spotkania to wypracowanie dużej przewagi zespołu Sokoła, który w tym czasie bardzo często zagrażał bramce gości. Po jednej z takich akcji Karol Nowak m.in. będąc sam na sam nie pokonał bramkarza Czarnych, także po dobitce. Po jednej z akcji naszego zespołu piłka uderzyła z impetem w poprzeczkę. Pierwsza bramka padła około dwudziestej minuty po rajdzie z piłką Karola Nowaka. Nasz zespół wielokrotnie jeszcze zagrażał bramce Czarnych Czudec, jednak brakowało wykończenia. Kilka groźnych strzałów wybronił także bramkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Sokoła - 1:0.

Po zmianie stron w grę Sokołowian wkradła się duża nerwowość, czego efektem była stracona bramka, strzelona po niedopilnowaniu przez naszych obrońców napastnika Czarnych -Tomasza Błażeja, który umieścił piłkę w siatce z odległości kilku metrów. Po tym golu ekipa gości nie kryła wielkiej radości ze zdobyczy i widocznie złapała wiatr w żagle, co skutkowało kilkoma bardzo groźnymi sytuacjami podbramkowymi. Tym razem jednak to nasz bramkarz bardzo pewnie zapobiegał kolejnym groźnym dośrodkowaniom i strzałom w kierunku bramki Sokoła. Z biegiem czasu TG Sokół uspokoił nieco grę i po dwóch kolejnych bramkach Karola Nowaka prowadził już 3:1. Wtedy to za faul na zawodniku Czarnych czerwoną kartkę otrzymuje Damian Szuberla, a nasza drużyna gra w dziesiątkę. Wydawać by się mogło, że w tej sytuacji zespół będzie jedynie w stanie utrzymać korzystny wynik, jednak jak się okazało, Sokół stwarzał sobie kolejne sytuacje strzeleckie, z których mogłby paść kolejne gole. Wtedy też po faulu przy lewym rogu boiska do piłki podszedł Karol Nowak, który bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania na 4:1. Ostatecznie udało się jeszcze przeprowadzić kilka akcji, a swoje kontrataki przeprowadzali też goście, gdzie w jednej z sytuacji w sytuacji sam na sam górą był nasz młody bramkarz Krystian Dec. Wynik nie uległ już zmianie.

Chociaż momentami, szczególnie na początku drugiej połowy, można było bać się o końcowy wynik i zwycięstwo, to jednak Sokół wypracował sobie wiele sytuacji strzeleckich, a mecz był ciekawy, bardzo zacięty, z dużą ilością ostrych zagrań, i niemałą dramaturgią. Konsekwencją w zdobywaniu bramek zaimponował Karol Nowak, zdobywając aż 4 bramki, dzięki czemu ma już na koncie 24 trafienia i wyprzedza zdecydowanie kolejnych napastników w walce o koronę króla strzelców ligi.

TG Sokół - Czarni Czudec 4:1 (1:0)
Bramki: Karol Nowak (4x) - Tomasz Błażej

Skład TG Sokół: K.Dec - D.Węglowski, R.Siłakowski, Ł.Dec, D.Szuberla (cz.k.) - Ł.Nizioł (L.Ciupak), D.Kozak (46' P.Bies), K.Kozak, P.Dec, Kacper Nowak (76' Ł.Kościółek), Karol Nowak

nowa-galeria-4411072.jpg nowa-galeria-4411073.jpg nowa-galeria-4411074.jpg

19 kolejka ligowa to przede wszystkim wygrane pretendentów do awansu. Skromne zwycięstwo z Plonem Klęczany zaliczył Piast Nowa Wieś. Poza tym wygrane Hermana (z Iskrą Zgłobień), naszego imiennika z Grodziska (z Zabajką) oraz kanonady Bratka (z Zimowitem) i Korony (z Victorią). W najciekawszym meczu kolejki Granit Wysoka Strzyżowska pokonał Aramix Niebylec (1:0), dzięki czemu Korona Rzeszów niemal dogoniła zespół z Niebylca w tabeli.

W kolejnej kolejce rywalem naszej drużyny będzie Bratek Bratkowice. Nasz zespół czeka z całą pewnością jedno z najtrudniejszych spotkań sezonu, szczególnie w momencie, gdy Bratek był jedyną drużyną, która pokonała TG Sokół w ciągu całego sezonu. Będzie to więc okazja do rewanżu, na terenie Bratka, który razem z naszą drużyną walczy o awans do Klasy Okręgowej. Mecz w Bratkowicach już 1 maja o godzinie 14:00!

JUNIORZY

Nasi juniorzy w tym tygodniu ze zmiennym szczęściem, ponieważ starsza grupa wiekowa pokonała Stal Łańcut 3:2 i umocniła się w środku tabeli, natomiast juniorzy młodsi wysoko przegrali z zespołem z Łańcuta 1:9, ale mimo to znajdują się na bezpiecznej pozycji w "Okręgówce".

Juniorzy Starsi: TG Sokół - Stal Łańcut 3:2
Bramki dla TGS: M.Budarz, K.Kołodziej, D.Dąbrowski

Juniorzy Młodsi: TG Sokół - Stal Łańcut 1:9
Bramki dla TGS: S.Rodzeń (k.)

autor: ~anonim 2013-04-28 21:59:52

avatar Po zwycięstwo! Juniorzy wygrali, seniorzy też! Dzieje się i idzie to w b.dobrą stronę! ;)

autor: ~. 2013-04-28 22:12:12

avatar Taki napastnik to skarb .!^^

autor: ~Biały 2013-04-28 22:40:35

avatar Lolo odblokowany "crazy" jazda jazda!!

autor: ~Pe3o 2013-04-28 23:19:41

avatar Brawo Panowie, teraz jeszcze Bratka trzeba ograć. Powodzenia.

autor: ~anonim 2013-04-29 19:52:26

avatar a z bratkiem będzie cięzko...
Damian kartka Zółty coś narzeka na bule wiec nie wiem jak z tą obroną będzie

autor: ~tgs 2013-04-29 23:05:03

avatar damian przeciez w pilke trafil to za co ta kartka hahaha

autor: ~sokołowiamka 2013-04-30 17:05:06

avatar szkoda ze taka skromna galeria zdjęć

autor: ~anonim 2013-05-01 10:13:27

avatar Byłem na meczu i widziałem jak Czudec był lepszą druzyną. W okręgówce nie macie czego szukac z taką grą. Nowak zostanie indywidualnie przykryty i będzie po Sokole.
ps a ten półgłówek co sie tak wpiepszył chłopakowi z Czudaca powinien być zawszony do konca sezonu

autor: ~anonim 2013-05-01 10:36:31

avatar Nie był lepszą drużyną, gdyby spojrzeć na sytuacje w całym meczu, szczególnie w pierwszej połowie, a nie przez przedział początku drugiej połowy i końcówki meczu, gdzie Sokół grał w 10-tkę. Zresztą Czarni grali bardzo ostro, o czym chyba świadczy duża ilość żółtych kartek?