Z rewelacją rundy wiosennej w Klęczanach

• autor: ryan, 2013-05-10 09:13

Już w niedzielę piłkarzy TG Sokoła czeka kolejne trudne zadanie. Na drodze naszym piłkarzom stanie drużyna beniaminka tegorocznej Klasy A - Plonu Klęczany, który pomimo tego, że w tabeli zajmuje 9 pozycję, to na wiosnę notuje świetną passę - jest w tej chwili wiceliderem zestawienia rundy wiosennej (cztery zwycięstwa i jedna porażka). TG Sokół mierzył się z Plonem jesienią wygrywając to spotkanie, które zresztą nie należało do najłatwiejszych - 5:2. Tym razem jednak atutem beniaminka będzie własne boisko. Plon posiada obecnie bezpieczną przewagę punktową nad drużynami broniącymi się przed spadkiem. Będzie więc grał o kolejne awanse w tabeli. Sokół oczywiście gra o kolejne bardzo ważne punkty w drodze po upragniony awans naszej drużyny do Klasy Okręgowej.

Co ciekawe, sokołowscy piłkarze nie pierwszy raz grają w tej rundzie z "rycerzami wiosny". A dzieje się tak od spotkania z Bratkiem (w tej chwili 3 miejsce), następnie z Koroną (ex-lider zestawienia, obecnie 4), która opuściła tą pozycję dopiero po meczu z Sokołem. Teraz przyszła kolej na wicelidera z Klęczan (posiada identyczną liczbę punktów jak zespół z Sokołowa). TG Sokół ma także za sobą spotkanie z Hermanem (piąty na wiosnę).

Najbardziej optymistyczny jest fakt, że to nasza drużyna na wiosnę radzi sobie bardzo dobrze i lideruje zarówno wiosennej, jak i łącznej tabeli. W potyczce przeciwko Plonowi za naszą drużyną przemawia lekko silniejsze zestawienie dotychczasowych wiosennych rywali. Plon mierzył się kolejno z Zabajką, Granitem, Piastem (nieznaczna porażka), Victorią i Zimowitem.

W pozostałych spotkaniach dojdzie do ciekawej konfrontacji Granitu z Hermanem. Herman, walczący o awans sprawdzi byłego lidera, który ma coś do udowodnienia swoim kibicom po dość przeciętnym starcie rundy wiosennej. O kolejną sensację może pokusić się klub z Zabajki, który kilkukrotnie urywał punkty potencjalnie silniejszym drużynom. Tym razem piłkarzom tego klubu na drodze stanie Piast z Nowej Wsi, który na wiosnę spisuje się poprawnie, lecz nie obyło się bez drobnych wpadek podopiecznych Pawła Kloca.

To co najciekawsze, w 22. kolejce ligowej dzieje się na spodzie tabeli i to od ewentualnych niespodzianek uzależniona będzie walka o utrzymanie, jednak zadanie może być trudne - Czarni z Czudca zmierzą się wyjazdowo ze zdecydowanym faworytem z Bratkowic. Natomiast nasz ubiegłotygodniowy rywal Korona Rzeszów podejmie na własnym boisku Iskrę Zgłobień. Zarówno Iskra jak i Czarni mają w tej chwili równą liczbę punktów i balansują w strefie spadkowej.

Teoretycznie najprostsze zadanie z drużyn z dna tabeli czeka naszego imiennika z Grodziska, którzy u siebie będą grać z Victorią Budy Głogowskie. Na przełamanie chyba najbardziej czeka z pewnością drużyna Zimowita, którą od niedawna prowadzi były zawodnik TG Sokoła - Arkadiusz Westwalewicz. Jednak i rywal nie byle jaki, bo Aramix Niebylec zajmuje po 18 kolejkach wysokie 5 miejsce.

Zbiórki przed wyjazdem na mecze o godzinie 8:45. Godzina dotyczy zarówno juniorów jak i seniorów. Juniorzy swój mecz rozegrają w sobotę o 11:00, a ich rywalem będzie Dynovia. Seniorzy również o 11:00, ale w niedzielę z Plonem w Klęczanach.

Treningi naszych drużyn w przyszłym tygodniu będą odbywać się tak jak ostatnio (patrz news niżej/kalendarz

MECZE (SOBOTA, NIEDZIELA 11-12 MAJA)

Sobota (11 maja)
Klasa O: Dynovia Dynów - TG Sokół (11:00) - juniorzy starsi
Klasa O: Dynovia Dynów - TG Sokół (walkower 0:3) - juniorzy młodsi

Niedziela (12 maja)
Klasa A: Plon Klęczany - TG Sokół (11:00) - seniorzy

autor: ~Tylko Sokół 2013-05-10 10:16:04

avatar ale pieknie napisane !!
Wszystko czytelnie Brawo!
No to jedziemy po awans!!!

autor: ~kibic 2013-05-12 12:10:18

avatar jechać to wy możecie do tyłka