czwartek

Aktualności

Mamy to! Okręgówko, nadchodzimy!

• autor: ryan, 2013-06-16 22:40

Bardzo gorące popołudnie, w którym przyszło się dzisiaj zmierzyć z Zimowitem z rzeszowskiego Zalesia zapamiętamy na długo! Drużyna TG Sokoła, która od kilku sezonów dobijała się do Klasy Okręgowej osiągnęła swój cel! Jako drużyna, zapewniliśmy sobie awans, gdy do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki. Nie tylko! Dzięki remisowi Piasta z Czarnymi Czudec jesteśmy pewni pierwszego miejsca w rozgrywkach! Witamy więc w Sokołowie nowego mistrza Klasy A, świeżo upieczonego beniaminka Ligi Okręgowej!

Mecz z Zimowitem nie należał do łatwych. Goście mieli pełną świadomość, że jest to spotkanie z rodzaju "być albo nie być" i od początku rozpoczęli ofensywę. Już pierwsza minuta przyniosła słupek dla ekipy z Zalesia. Szczęście naszym zawodnikom dopisało, ale ledwie dwie minuty później, bo w 3 minucie bardzo bliski zdobycia gola był Kacper Nowak, będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Nie udała się także dobitka Łukasz Nizioła. W 5 minucie sytuację bramkową miał Karol Nowak, jednak sędzie odgwizdał spalonego. Dwie minuty później po raz kolejny do groźnej sytuacji doszedł Zimowit, a minute później Karol Nowak po rajdzie z podania Kacpra Nowaka dał naszej drużynie prowadzenie! Lepszego początku Sokół nie mógł sobie wymarzyć!

Kolejne minuty to wymiana ciosów z obu stron z lekkim wskazaniem w stronę naszej drużyny. W 15 minucie groźny strzał z dystansu oddał Karol Nowak, jednak jego strzał poszybował lekko nad bramką. W dwie minuty później Łukasz Nizioł był sam na sam z bramkarzem gości, jednak i tym razem zabrakło szczęścia. Zimowit również atakował naszą bramkę, jednak bez powodzenia a kilka z jego akcji została zatrzymana w porę bądź zawiódł instynkt strzelecki piłkarzy z Zalesia. Końcówka drugiej połowy to przede wszystkim groźny strzał Huberta Kucy (39') oraz kontra zespołu z Zalesia minutę później. Do przerwy wynik jednak nie zmienił się i to piłkarze z Sokołowa zeszli do szatni ze skromnym, ale jednak prowadzeniem w meczu!

Druga połowa obfitowała w zdecydowanie ostrzejszą grę, głównie w środku pola. Zarówno TG Sokół jak i Zimowit stwarzały sobie sytuacje strzeleckie, a jedną z najlepszych sytuacji miał zdecydowanie Mateusz Kania, który trafił niestety w słupek z odległości kilku metrów. Gola, Najważniejszy moment spotkania to końcówka meczu, 88 minuta spotkania i gol po dośrodkowaniu, w którym piłka została wepchnięta do pustej bramki Zimowita przez Dominika Węglowskiego. Bramka ta pozbawiła gości jakichkolwiek szans na punkt w spotkaniu, jednak trzeba przyznać, ze Zimowit grał niezwykle ambitnie, z pełną determinacją i stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak najważniejsze jest to, że Sokół zdobywa dzisiaj trzy punkty! Słowa uznania dla drużyny, bo warunki do gry były bardzo trudne, a nie licząc końcówki ciężkiego sezonu, obie drużyny musiały stawić czoła upałowi, który doskwierał nie tylko kibicom, ale właśnie piłkarzom.

Sezon co prawda jeszcze się nie zakończył, ale gratulacje należą się całej drużynie Sokoła: zarówno piłkarzom, którzy rywalizowali w ostatnich meczach, jak i pozostałych, bez których pomocy na pewno ciężko byłoby w rundzie jesiennej. Dziękujemy trenerowi Jerzemu Danile za opiekę nad drużyną i stworzenie świetnej atmosfery w szatni, jak i byłemu trenerowi Furdakowi za pomoc w budowaniu na jesień tej drużyny, która właśnie zagwarantowała sobie ligowy awans. Pamiętamy o energii włożonej przez zawodników w mecze. Pamiętamy o naszym strzelcu - Karolu Nowaku, który strzelił już grubo ponad trzydzieści bramek w sezonie. Nasza drużyna w ciągu sezonu zdołała ograć wielu zawodników w wieku juniorskim, co pozwala pewnie patrzeć w przyszłość Sokoła. Dziękujemy za wsparcie ze strony naszych sympatyków, którzy wspierali nasz klub nie tylko finansowo, ale również na trybunach. Dziękujemy za to, że razem tworzymy ten klub, i jednocześnie kolejny rozdział w jego historii!

Wierzymy, że w przyszłym sezonie będziemy jeszcze silniejsi! Prosimy o jeszcze większe wsparcie dla drużyny! Oczywiście to nie koniec sezonu, w międzyczasie wyznaczamy sobie kolejne cele! Za tydzień kolejny mecz Sokoła, tym razem z zespołem z Zabajki. Póki co jednak, mamy prawo cieszyć się i świętować promocję do Ligi Okręgowej!

TG Sokół - Zimowit Rzeszów 2:0 (1:0)
Bramki: Karol Nowak (8'), Dominik Węglowski (88')

Ps. Nasz licznik odwiedzin na stronie przekroczył już ćwierć miliona wizyt! Dziękujemy! Galeria zdjęć z meczu z Zimowitem jest już dostępna na naszym profilu Facebooka.

PODSUMOWANIE 16, ZALEGŁEJ KOLEJKI KLASY A

Najpierw do wszystkich trafiła informacja o niespodziewanej porażce Bratka z Granitem w Bratkowicach 3:6. Dzięki temu wszyscy wiedzieli, że wygrana z Zimowitem zapewni Sokołowi awans, co najmniej z drugiego miejsca w tabeli. Dzisiaj, już po meczu z Zimowitem doszło do nas, że awans będzie, co najmniej z pierwszego miejsca, a mistrzostwo zawdzięczamy wyjazdowemu remisowi Piasta z Czarnymi Czudec w Pstrągowej 1:1. To wszystko oznacza, że do drugiego i trzeciego miejsca (Piasta i Bratka) mamy 7 punktów przewagi. Zostały dwa mecze, 6 punktów w puli do zdobycia przez każdą z drużyn. Awans nie został rozstrzygnięty, nie wiemy również w stu procentach, kto pożegna się z ligą.

Wróćmy jednak do pozostałych spotkań dzisiejszej kolejki. W hitowym meczu Aramix z Niebylca wysoko pokonał Hermana 3:0. Pozbawia to całkowicie Hermanowskie Tygrysy szans na awans, co po rundzie jesiennej, informacjach o wzmocnieniach było nie do pomyślenia. Herman, subiektywnym okiem, to największy przegrany rundy wiosennej. Miał bowiem awans w zasięgu ręki. Z kolei Aramix, drużyna  spoza czołowej czwórki TGS-Bratek-Piast-Herman ma całkiem duże szanse na niespodziewany awans na finiszu rozgrywek, ale o tym za chwile.

W kolejnym meczu Plon Klęczany zdecydowanie zwycięża Sokół Grodzisko 5:2. Ligowe punkty zdobyte z pogodzonym ze spadkiem Grodziskiem były ekipie z Klęczan niezwykle potrzebne, lecz wygląda w tej chwili na to, że beniaminek odetchnął z ulgą i będzie stawiał sobie nowe wyzwania w nowym sezonie rzeszowskiej Klasy A.

Pewnie nad KP Zabajka zwycięża również Korona, która co prawda nie ma już szans na awans, ale gra  do końca, co jest godne pochwały dla zespołu, który gra ambicjonalnie, szczególnie z drużyną, która wciąż walczy o pewne utrzymanie.

W meczu na dole tabeli górą Victoria Budy Głogowskie (nasz ubiegłotygodniowy przeciwnik), która w wyjazdowym spotkaniu z Zgłobniu zwyciężyła 2:1. Iskra pogrzebała właściwie swoje nadzieje (przyjmując, że spadek zalicza aż pięć zespołów). Victoria ma jeszcze szanse. Musi jednak wygrać pozostałe dwa spotkania i liczyć na potknięcia swoich rywali.

ANALIZA POZOSTAŁYCH KOLEJEK

1. Awans Piasta Nowa Wieś (szanse ~ 70%)
Przed dzisiejszą kolejką Piast miał przed sobą najprostszą drogę do zdobycia kompletu 9 punktów. Ta sztuka się nie udała a urwane przez Czarnych Czudec punkty zapewniają Sokołowi 1 miejsce.

Victoria Budy Głogowskie - Piast Nowa Wieś

Wiele wskazuje na to, że Piast może zdobyć tutaj 6 punktów, czym zagwarantuje sobie awans. Bezpośredni bilans spotkań pomiędzy Piastem a Bratkiem przemawia na korzyść tej pierwszej drużyny więc wygrana w obu meczach powoduje, że wszelkie kalkulacje nie mają sensu.

Piast awansuje również, gdy wygra jedno spotkanie, a Bratek przegra spotkanie z Aramixem bądź Plonem. O ligowym awansie zadecyduje wówczas bezpośredni bilans spotkań (patrz wyżej).

2. Awans Bratka Bratkowice (szanse ~ 25%)
Aby awansować, Bratek musi bezwzględnie wygrywać swoje kolejne mecze, jednocześnie licząc na co najmniej jedną wpadkę Piasta z Nowej Wsi. Sytuacja klubu z Bratkowic wygląda jednak nieco ciężej. Strata punktów z Granitem zmniejszyła kilkukrotnie szanse na awans tego zespołu.

Bratek Bratkowice - Plon Klęczany
Aramix Niebylec - Bratek Bratkowice

Obydwie drużyny rywalizujące w najbliższych tygodniach z Bratkiem stać na urwanie punktów. Droga do awansu Bratkowic pozostaje jednak trudna. Ciężko bowiem liczyć na podwójny remis, bądź dwie porażki Piasta w najbliższych spotkaniach. Do awansu Bratka potrzebne są więc minimum cztery punkty, licząc na wpadkę Piasta.

3. Awans Aramixu Niebylec (szanse ~ 5%)
Przed finiszem sezonu nikt chyba nie liczył na taki obrót sprawy. Dzisiaj, kiedy pozostały ledwie dwie kolejki do końca rundy i sezonu, Aramix ma jak najbardziej możliwe szanse na awans. Mecze z Bratkiem i Czarnymi nie będą na pewno łatwymi przeprawami dla beniaminka z Niebylca.

Czarni Czudec - Aramix Niebylec

Szanse są co prawda niewielkie (Aramix traci do Piasta i Bratka po trzy punkty), ale komplet punktów i ewentualna słaba dyspozycja obu pretendentów powodują, że w grę wchodzą mecze bezpośrednie. Pewny awans Aramixu to dwa zwycięstwa przy remisie i porażce zarówno Bratka jak i Piasta. Niezwykle zapowiada się więc ostatnie spotkanie ekipy z Niebylca - Bratkiem, które może premiować zwycięzce nie tylko trzecim miejscem, ale być może również awansem.

4. Awans Hermana Hermanowa (szanse - mniej niż 1%)
Herman praktycznie pogrzebał wszelkie szanse na awans. Co prawda traci do drużyn Bratka i Piasta cztery punkty, jednak o ile zdobycie jednego punktu w dwóch spotkaniach przez dwie drużyny jest wykonalne, o tyle w momencie gdy mamy do  czynienia z trzema drużynami wyżej w tabeli (mającymi ze sobą bezpośrednie spotkania), awans jest bardzo mało prawdopodobny.

Herman Hermanowa - Korona Rzeszów
Victoria Budy Głogowskie - Herman Hermanowa

Herman musiałby liczyć na remis i porażkę Piasta, taki sam rezultat Bratka oraz zwycięstwo Aramixu z Bratkiem i porażkę z Plonem. Jednocześnie, Hermanowa musi wygrać mecz z Victorią na wyjeździe oraz Koroną u siebie.